.

bir cümle#3

Kesilen tırnak ve saçlar ahirette bize geri dönecek mi? . . .
Read more

dayı

-Nerdesin abi?
-Dayıda oturuyoruz abi.

Yıllar yılı- bi iki üç yıl öncesine kadar- herkes ama herkes "dayı" da mutlaka otururdu.Oranın adı dayı çünkü; yerde niyeyse "dayı" yazıyo.Akşam aşağı indiğinde mutlaka "dayı"dan geçerdin çünkü "dayı" boy gösterme yeriydi.Süslenip püslenilip inilirdi, "dayı" ya gidilirdi.Orası da bi 20 metre kadar bi dümdüz yol(mesafe mefumum hiç yok aslında, işte bi dk sürmüyo ordan geçmesi)Dayı gençliğimin önemli bölümlerinden birini oluşturdu,yer etti benliğimde.O yüzden blogumu "dayı"sız bırakamazdım..Dayı ruhu vardı.Bi soli li dayıdan geçmediyse dayı ruhunu bilmediyse Soli nin Soli zamanlarını yaşamamış demektir.Üzücü..kederli bi durum bu..
Soli de bi kaç yer daha var bunun gibi ama en önemlisi "dayı"dır.Dayı saygı duyulası yerdir..
Bi de "Ali Baba'nın arkası" vardı ama orayı şimdi halka açtılar appaaacchhiii doldu..


Dayı kimsen sana kucak dolusu sevgi.Bize nadide yerlerden birini bahşetmişsin farketmeden.
Read more

ıce age 3d


Daha da bi filme yetişmek adına ışınlandığımı hatırlamıyorum.(evet bazen kimi çok istediğim şeylere ışınlanabiliyorum.Zaman kırılması olaylarına giriyorum hatta. öylesine şeyler yapıyorum yani.)Ice age e yetişcem diye bir dk da giyinip 4 dk civarında dolmuş yolculuğu çekip iki dakika ışınlanma temposunda koştuktan sonra film başlayayazarken yetiştim.Boş iş ya kesin kaçırmamam lazım dedim..Güzel ve fazlaca geyik bi Ice Age 3 de olmuş kanımca ama okadar fazla geyiği cülükler anlamadı. .Onlar düşmelere kalkmalara güldüler.

Ama diğer iki filmi daha iyi gibiydi.Yoksa Kıbrıs ta her cumartesi "sabah sıkıntısı" kuşağında öleyazarken kıbrıs tv de Ice Age in 1. si oynadığı için onunla ayrı bi gönül bağımız yok.Bi 5 ay rahat her cumartesi verdiler..Ana Haber rutinliğinde hiç sekmedi o..

Ablamlarla birlikte girdim filme.Ucubik 3d gözlüklerinin yerini pulpfiction artist gözlükler almış.Dayanamadık tabi:


Cinlerime kucak dolusu sevgi.Mersin de olsam da sizi özledim hacıyıııı:d
Read more

bir cümle#2

Bugün iskeleye doğru yürürken bi çocuk peşimden gelip "paylaşılmaz denen yalnızlıkları benimle paylaşır mısın?" dedi.Ben de aynı ciddiyette "paylaşılmazı yaratmak için yannız yürüyorum." dedim.Ben ciddi diildim o ciddiye aldı...
Read more

gizli gizli

Eskiden akşam yemeğini sevmediğimden anneme atarlanıp yemezdim yemeği,O da bana başka yemek yapmazdı.Ben de akşam herkesler odalara çekilince ekmek kaçırır "gizli gizli" yerdim.

Eskiden ablamın makyaj malzemelerini,kıyafetlerini,okul ceketini dahil "gizli gizli" yürütüp sürünür ve giyinirdim.Evet cinim ama şimdi herşey şeffaf sen merak etme.

Mesela kesinlikle yapmam yapanı da anlamam "gizli gizli" sevdiceğin mesajları okunur.Ama kendi telefonun daha gizemlidir.O nası bi tezatsa..Aslında şimdi farkediyorum ki kıskançlıkla ilgili olduğunu düşündüğüm bu şeyi yapmasam da,"gizli gizli" kıskançlık tohumlarının bende de kimi zaman yeşerdiğini hissediyorum..Ama umursamaz tarafım pek bi ağır şimdilik..ümitlenmeyiniz,sevinmeyiniz. .

Bunun gibi herkes bişeyleri "gizli gizli" bişeyler yapıyodur muhakkak!Büyüdük-sıra yapılan şeyler ve gizlilik derecesi değişir tabi.Evet okur çözdün.Çözemediysen yine de "evet okur" .bişeyler yapıyorum yine "gizli gizli"; bayaa zararsız bişe.Ne bana, ne sana nee insanlığa yarar bişe aslında ama onu hergün görevmiş gibi yapıyorum.Yıllar yılı bilinçaltıma işlenmişlikleri izleyip güncelliyorum.Cok aleni bi açıklama olmasa da bu artık "gizli gizli" değil.

Bi de "gizli gizli" bi blogum daha var.Duygusal yazıyorum ona..O yüzden kimse bilmiyo onu.Zaman zaman ziyaretçileri oluyo ama sürekli diil kesinlikle..Herkese bu kadar açık olunmaz diye o da "gizli gizli".

"Gizli" kelimesini de sevdim şimdi. giz-li..çilek-li gibi,sanki bişeyli,bilemedim...
Read more

bir cümle#1

Geldiğim otobüsün hostu çok esprili zannederken kendini durup dururken "ben aslında yolcuları acayip güldürürüm,yolcularla çok haşır neşirim ama seviyeli neşir." dedi.Seviyeli neşir..
Read more

sun brown nun mis kokusu deniz kokusuna karışır!

Sonunda Mersin deyim!!Bu sıcak için ölmüştüm sonunda günümü görüyorum ama neşeliyim,ben buraların çocuğuyum sıcağa duyarsızlığım çabuk gelişiyo.Nitekim b.k sıcağı yok Soli semalarında..Kendimi bugün çimlere attım,güneşlendim,kremlerimi süründüm psp oynarken yandım da yandım..Sonra da gün batımının sonlarında denize girdim.Vee başlıktaki gibi sun brown nun mis kokusu deniz kokusuna karıştı..valla İyiyim ben burda.

Geldiğimden beri-yani 2 gündür- Gönül Kahvesi'nde çikolatalı türk kahvesinin tadına varıyorum okur.Nasıl güzel yapıyolar, nasıl leziz!Gönül Kahvesi ne raslarsanız mutlaka deneyin.Denenesi çünkü, içilesi..Ve kahve gerçekten resimdeki gibi geliyo.Köpüğü falan artık bu resme baka bakamı tutturuyolar napıyolarsa öyle yani..Satın alabiliyosun ayrıca kahveyi bir kutusunu 15 tl ye edineDebilirsiniz.Bi kuzenim var kendisiyle pek bi haşır neşiriz.Onun bi ilkokul öğretmeni vardı adı Halide.Halide nin yıllar geçtikçe arka taraftan saçları dökülürdü biz de yaşlılık işte derdik.Bugün yine gördüm Halide yi.Epey bi olmuştu görmeyeli.Saçına dikkat edemedim de(şapka vardı), kadın hiç yaşlanmıyo. Ben üçüncü sınıftım Halide yi ilk ozaman gördüm. Ozamandan bu zamana farkettimki bazı insanların yaşlılığı çeşitli şekillerde baş gösteriyor.Halide nin de ne kadar kırışığı, ne kadar çizgileri, ne kadar buruşmaları olacaksa hepsinin acısı saçtan çıkmış, göze yüze kıça bişe olmamış.Enteresan bi insandı kendisi zaten.Evinin içinde spor aletleri yoktu, fitness salonunun içi eviydi mubarek.

Dub Fx diye birilerini dinler oldum şimdilerde.Aslında daha bugün lime wire dan bi kaç şarkısını indirdim.Kendisi dünyadaki sokak sanatçılarının en tanınmışı galiba.Çok "can" oldum ben ona.Helal dedim.10 puan verdim.Beatbox yaparmış gibiyken tam, bi chillout havasında müzik yapmaya başlıyo ama arka sound u beatbox oluyo.Can Dub Fx
Bugün yine çok yedim.Hem ciğer hem tantuni yedim.Ve arkama bakmadım. . .
Read more

İstanbul'a tembihler

3 milyon blog yazımda da bahsettiğim Mersin'e gidişim bu akşam itibariyle sadece sözde kalmayan,aynı zamanda icraata geçmiş bir eylem olacak. 22:00 arabasına yolcu kalmasın mı?Nası sevinçliydim gideceğim için! taa ki; (niyeyse hali hazırda hergün mesaj olarak gelir)mersin hava durumunun perşembe 38 cuma 39 derece olduğunu görene kadar.Görüp de inanmazdım ama biliyorum o dereceler doğruyu söylüyo.Aksine İstanbul'un öylesine serin ve akşamları yayla havasında olması daha neşeli.Yine de gidiyorum orda sıcakta bicibici yemek başkadır,havuza girmek değerlidir,güneş daha bi neşeli parlar(yakar?),deniz daha az b.klu görünür,mesafeler daha yakındır,sevdiklerin ordadır. dır da dır..Ama yine de giderken içim biraz rahatsız o yüzden bi kaç şey söylemeden geçemicem:
  • Dün senin bi kısmını Atlı Köşk'ten izledim İstanbul.Emirgan taraflarındaki rahatlatıcı,sakin,gemilerin kayarcasına yol aldığı,ozanlara şiirler yazdıran kısmına baktım uzun uzun..O havanı ben gelene kadar ve önümüzdeki 20 yıl kaybetme çünkü 20 yıla ben oralarda konuşlanmış olcam.kesinn..(tespit:Müze girişindeki at heykelinin kuyruğunun ucunun topuz şeklinde toplanması.)
  • Küçük Beyoğlu'ndaki dumansız hava sahasını es geç.Çünkü orası öyle güzel,öyle eğlenceli.Dumanlı olsa da eğlenceli olan insanları mekanlardan mahrum etme.Dışarı çıkacak arkadaşlarımı 2 ye 3 e düşürme.Bu konuda bişeyler yap.
  • Köprümü uzatabilirsen uzatabilirsin.Beni eve götüren o yolun tümünün köprüm olduğu o günlerin temelini at..Yaparsan Emirgan'a biraz daha sonra giderim..
  • Bana yaşattıklarını da unutma.İstanbul diye tutturup,ölüp,bitip en sonunda %30 ilime irfana %70 sana geldiğim o günden bu yana olan şeyleri unutma.Onlar anıdır değerlidir.
  • Ayhan Sicimoğlu'na dikkat et.Sıcaklarda burda diil şimdi ama eni sonu gelicek gerçi Eylül den önce gelmez gibi ama olur da gelicek olursa bak O'na.Ben onunla yemek yapmak istiyorum çünkü.
  • Bi de beni özle.Anlatıcak şeyler biriktir.Geldiğimde seni bu sefer karşıdan izlicem, mesela Kanlıca'dan bu taraflara bakarken "neler neler" dedirtcek süprizlerin olsun.

Dilek Sabancı'ya kucak dolusu sevgi:d Vista Tourism i kurup da böyle güzel şeyler yaptığın için teşekkür sana.20. yılı kutlu olsun.

İstanbul'a Sesleniş: Atlı Köşk'e şimdiye kadar gitmeyen varsa şimdi elinde ne iş varsa bırakıp gitsin.Giremeseniz de fikriniz olur ki yolculuk bile keyifli.Zaten de girersiniz..
Ziyaret Saatleri:
Salı, Perşembe, Cuma, Pazar : 10.00-18.00
Çarşamba, Cumartesi : 10.00-22.00

Giriş Ücretleri:
Tam : 10 TL
İndirimli : 3 TL (bu blogu okuyanlar tam tamına bu fiyata girip gezebilirler.)
Grup İndirimi : 7 TL
P.S:Orda bi ses kayıt cihazı bulursanız bana ulaşın,dün kaybettim şirket malını çünkü..

Read more
Gloria Jean's te oturup yalnız başına bişiler yapmak okuyucu, işte bu kendi kendine kalabilmenin dışarı halidir..Kendi kendine oturup gazete okuyabilirsin,lap top ın yanındaysa o şekilde takılabilirsin,müzik dinleyip kitap okurken düşüncelere dalabilirsin, bunların hepsini yapabilirsin..Gerçi bunları illa Gloria Jean's te yapmasak da olur ama taksim deki GJ ben gittiğim vakit ayrı bi sessiz, ayrı bi kendi halindeydi.Kendi halinde kalabilmek için idealdi yani..huzurluuu

Dün "akşamdan sabaha" bayaaaıı bir eğlenilen akşamdan sabahaydı.
Amil abiyle -kendisiyle yeme içme konusunda O'na aşık atabilen kişilerden biri olmamı hayretle karşıladı yine-gecenin ilerleyen dakikalarında mısır yeme yarışması bile yaptık.Gerçi bunu ikidir yapıoruz korkum odur ki bu gelenek haline geliyor yavaştan.Bi dahaki sefere kendimize dur deriz diye düşünüyorum.Bu aşırılığın videosunu buraya koyup koymamakta tereddüt ediyorum ama dün koyucaz dedik, altlarda biyerlerde bu videoya ulaşabilirsiniz.
KB den bir gibi kalktık ordan Nu Teras a gitmek istedik ama çeşitli nedenlerden dolayı kapıdan geri döndük.Evet bizi içeri almadılar..Hayatımda ilk defa bi yere alınmadım ama hüzünlenemicek kadar neşeliydim o sıra. şimdilerde yavaş yavaş hüzün oturuyo içime..iyiki de gitmemişizdir belkide!!yoksa Pi Lounge dan başka nerede bize çok eğlendik diye müesseseden içki verilirdi!Evet fındık vodkalarda gecenin sonunda mideye indirildi.Gerçi ben indirmedim yoksa şimdi yazıyor olamicaktım..Yine de gelmedi mi geldi.

Asıl önemli olan ama gerçekten önemli olan kısım;burada şu İstanbul yokluğunda varolan,
Özkan Şalgam ın bile satıldığı,bir mersinliyi çölün ortasında görülen serab kadar mutlu edebilitesi olan Suat 33 te tantuni yememizdi..O kadar ama okadar özlediğim bişeyi mükemelliyetten uzak şekilde olsa dahi yemiş olmam..işte o mutluluktan havalara uçurdu beni.İstanbul daki mersinlilere sesleniyorum gidin orada tantuni yiyin, memleket özleminiz azalsın.

O diilde Mersin e gitmeme bana göre 4 gün kaldı onun heycanını git gide daha fazla yaşıyorum.Naz a kucak dolusu sevgi,dün de rüyama girdin sana şiir yazcam:d
Read more

durum güncellemesi#2

Bugünün en güzel yanı bomboş bi klimalı 71T ye binmem,bomboş yolların olması,ve de adamın tüm bunlara rağmen 1km. hızla gitmesi..evet sonuncusu öyle iyi diil ama yine de genel olarak iyi bişey oldu öğlen sıcağında.

Nazlı yı okadar özledimki!ama tatilimden vazgeçmem ne yazık ki.Mesela O buraya gelirken ben oraya gitsem bunu yaparım evet, Naz ı görüp öyle gidiyim demem çünkü tatilim o derece önemli..Zaten Naz da ben gelmeden oradan gitmez o yüzden böyle rahatcana konuşuyorum.İkizimden bahsetmişken zamanlardan bi zaman ikizlerin günlüğü(artık o site yokmuş) nden tanışıp can olduğumuz diğer bir çiftle yarın buluşabilme ihtimalimiz üzerinde duruyorum şimdilerde.Buluşma "ikibuçukluk buluşma" olarak tarihte yerini alacak.Naz gelene kadar...

Saçmasapan buluşmalarım oldu bugünlerde ama onlara da aldırmamayı öğreniyorum.İyi gidiyo yani.

Annemin beni gönderesi yok ona çok sinir oluyorum.Ben daha fazla kendimi bişeylere göre ayarliyamicam çünkü zar zor kendimi ayarlamışım.Kader kısmet kimse olmazsa da artık ben gidince...Bu yüzden atılan tripleri şu blogun bizden az bi kesimin okuduğunu göz önüne alarak sonuna kadar kınıyorum.Çarşamba günü giderim ben Musty le..

Giderayak yine de İstanbul u bırakamicağımı söylemek isterim. .
Read more

amansız

Bu yazı seneler ve seneler önce defterinin bi köşesine kazanacağı paraları hesaplayarak, bir Porsche 911 alma hayallerini pek ciddiye alan direnk e ithaf edilmiştir.Şimdi seni çok daha iyi anlıyorum:Dd


Sabah staja geldim, bilgisayarı açtım,maillerime baktım ki brandmail den mail gelmiş, Brandmail Temmuz şeklinde.Bir bölümünü de Pagani Zonda Roadster F e ayırmışlar.Ooo bana böyle içerikli mailler gelmezdi dedim.Sonra oturan göbek -kendisi de tavsiyelerim üzerine bir blog yazarı oldu- sohpet ederken ona hemen linkini verdim.


O da bana daha alımlısını yolladı gerçekten çok hüzünlendim.Bi tane adam var sürekli araba diyemiyeceğimiz makinelerle oynuyo,sürüyo gibi duruyo ama oynuyo.Çok amansız..
Şimdi beni bi düşünceler silsilesi sardı: Ben ne zaman Brabus SL kullanırım ki??Sahip olamam di mi?di.. -70 ime geldiğimde benim için bişe ifade edemiceği için önümüzde ki 15 bilemedin 20 yıldan bahsediyorum ama.-
Tüm bunların ışığında yazılarım altındaki "Nasılmış" bölümünde bir değişiklik yapıyorum.Artık Leon yok..
Read more

durum güncellemesi#1

Bugün evden staja gelirken, otobüste oturdum diye sevinirkenn,oturduğum yerin yanından geçen insanların kıçlarını çarpmalarından kolum morardı!O nasıl bişey hiç anlamadım.İnsanlar nasıl savrula savrula yürüyebiliyo bu kadar!!Dolu da değil otobüs okadar üstüste altalta bi durumda yok..Dahası da var yanıma herşeyi organize etmeye çalışan amcaların başı oturmuş da haberim yokmuş.Herkes bitti, durdu durdu en sonunda bana dediki "sen kalk buraya bayan otursun."Ben de zaten sinirliyim,uykusuzum tam da uyuyorum, bi kalmış dalmama..şöyle bi baktım "ordan size çok mu erkek göründüm" dedim.Hiç yer verme yok, hiç saygı yok nutukları attı en sonunda yine kendimi tutamayıp " beyefendi en iyisi siz kalkın, hem insanları gözlemlemeniz daha kolay olur bakın herkes düzenli oturmuş mu dedim.O da daha bi asabiyete bağladı ben de niye uğraşıyosam ama durmadım, niye kalkmıyosun sorularına kalktııımm "bütün gece ders çalıştım, sabah sınava girdim uykum var ve işe gidiyorum.Bu yüzden oturcam ve mümkünse uyicam." dedim isterseniz geçin şimdi dedim.O da pıstı kaldı bende oturdum bi güzel uyudum..Sinirlendim yahu..

Yeni yeni diyaloglarım başladı çoğunlukla eskilerle.Mutlu muyum mutluyum.Musty var Kıbrıs'tan direnk bulmuş facebook tan. Nasıl mutlu olduk ikimiz hemen musty e sardık.Güzeel bir de sonuç var bu buluşun.Yazın musty le görüşüyoruzz:) -yaz daha gelmemiş gibi davranıp kendimi avutuyorum.- kendisinin yıllar öncesinde tekrar Türkiye ye taşınınca beni Mersin den kaçırmak gibi emelleri vardı,ona adres değişikliğini bildirdim:D Bi de kimileriyle de daha sık konuşasım var ama bakalım..

Yine isketch e sardım.Ve bilgisayarda çizme yeteneğimin sıfıra yakın olduğunu her seferinde biraz daha anlıyorum ,üzülüyorum ama vazgeçmiyorum.

Okuyucu herkesin buraya gelmek için ölüp bitmesini hiç anlamıyorum.Tatile İstanbul a gelinir mi? İstanbul da yaşanır.Ya da gelinir aslında bilmiyorum, şimdilik burda kalmak istemediğimden fevri şekilde düşüncelerimi söyleyiveriyorum.

Şu yazının en önemli noktası burası şimdi. #Spora Başladım# Evet hepimize hayırlı uğurlu olsun.Sonunda başladım. Zamanı belirledim,kafamda şekillendirdim ve başladım.Akşamları koşuya çıkıyorum; 40 dklık hafif tempo koşu+hızlı yürüyüş ten sonra kendimi bölgesel çalışmalara veriyorum.Ama merak edilcek bişe yok,


bölgesel çalışma dediysem onları ucubik spor aletlerinde yapmıyorum:d demirden olanlar hani..

Naz a kucak dolusu sevgi,seni ayrı bi özlüyorum dude!..
Read more

sıcak!büt!tatil!özlem!yemek!içmek!

Blog başlığımın gnctrkcll play sloganı gibi olduğunu yazdıktan sonra farkedip paylaşmak istedim.Tıkla! Dinle! Paylaş!O sitede sanki biraz soundklan havası var ama incelemedim.Playlist oluşturuyosun, herkes dinliyosa..Evet soundklan gibi.

Çok ama çok sıcak!Bi yerde iş yapmak için fazla sıcak,arap ülkelerinden gelenlere meltem havası,yaz tatili için ideal bi hava var!Daha ne kadar ders çalışmak zorunda kalıcam bu sıcakta düşünesim gelmiyo hiç!Her gün şu balkonda çalışırken komşunun "kolay gelsin kızlar" diyip acıması ne zaman bitecek.Evde iki İÜ lü olarak çektiğimiz acı ne zaman dinecek!Cuma bitiyo..
Amfiler daha bi sıcak zaten!Sınava her girip çıktığımda eriyerek üçte birimi falan amfide bırakıyorum, o derece sıcak.Güneyin çocuğu olarak ben bile bu kadarı ayıp diyorum.Fakülte girişine kadar uzayıp, evet uuuuuuuuuuuuuuuuu-zayıp giden o yol da aslında bi çölden kesit.Çok feci çok.O yolda böyle yürüdük yürüdük bitmedi.


Şu yazılarımın serzenişli olması biraz da büte kalmamın verdiği serzeniş.Erasmus??..

Mersin diye artık geceleri sayıklıyorum herelde.Niye bu kadar özlediğimi bilmiyorum ama.Sanki daha çok tatili özledim diye.Yani bu yaz tatil Çeşme de deseler Çeşme yi özlerim büyük ihtimal.Ama bi de tantuni var onu da özledim diye bu seferlik de Mersin olsun.

Yemeğe okadar sardım ki okuyucu.Beni bilen bilir nasıl çok yediğimi.Big King XXL ı king alıp 8li onion rings i yanında löp löp yediğim günleri haftanın hatrı sayılır günleri olarak belirledim.Dışarda bağımlı şekilde hızlıca yiyebilceim bi başka şey de ıslak hamburger.Onu da çokca yiyorum.Şimdi bide ders çalışırken abur cubur da var.Önüme diziyorum böyle içecek çeşitlerinden başlayıp çekirdeğe kadar uzanan abur cubur tabakları oluyo bazen.Açık büfe tadında.Kilo almayan ben kendimden korkar oldum,korkulacak derecede yiyorum çünkü.Annemlere sorsak hiç yemiyorum ama..Sıcaktan azıcık iştahım azaldı ama azıcık.

Sınavlar bitse ya artık Irish Pub a gidilecek.Küçük Beyoğlu na tabiki gidicez.Bugün arkadaşım juju dedi mutlu oldum.Tabi hemen apple mojito güzelliğini anlattım ona.Sonra ikimiz de mutlu olduk.Selen sana sesleniyorum senlede bi gar kahvesi içeceğimiz var.Tüm bu konuların arasında en başta benzetmelerden bahsetmişken, sonda da bir başka benzetmemi paylaşmak isterim.Pitbull adlı şarkıcının I Know You Want Me adlı şarkısının kılibindeki kimi hareketleri Bedük ün kimi hareketlerine çok benziyo.


Ozaman ben yemek yiyim....
Read more

al işte..

Read more