.

oturtmaz oturmaz amca!

""bu yazıda da "otobüste gelip sizi yerinizden eden teyze" den bahsedicem..
bu teyze tipi daha bi çirkef oluyo genelde. siz ne güzel yer bulmuşsunuz (belki boş otobüse binmek için ilk durakta diğer otobüsü beklemişsiniz) ama teyzemiz ortalardan biyerlerden binip bi de oturmak istiyo sizin yerinize. genelde bayaa kilolu oluyo bi de bu teyzeler (bilmem karşı konulmaz oturma istekleriyle alakası var mı?)..

otobüste bu teyzelerden en az 1 adet varsa, muhabbet aynen şöyle başlıyo. (1 tane yetiyo bu teyzelerden, bazı durumlarda monolog halinde size saydırıyolar çünkü)""
...veee Diren'in ''oturmaz teyze'' sine ithafen..

İstanbul'un 4545647667346747836345milyon kişilik nüfusundan mütevellit, bi de kriz derken insanlar daha çok toplu taşıma kullanmaya başladı.Özellikle mecidiyeköyde araba kullanılmıyormuşcasına öyle bi kalabalıkki!inanılmazzz..Tabi bizde daha alımlı bişe var: METROBÜS.Gerçekten özellikle Avcılar a gidip gelirken nimet o nimettt!!bi de her gülün bie dikeni misali ,metrobüslerin otobüslerin bin katı fazla nüfusa sahip olmak gibi özellikleri var cidden havada gidilmemesi işten diil!!İnanılllmaz kalabalık oluyor.Böyle durumlarda özellikle bayan kısım metrobüse binince o tip amcalar ortaya çıkıyor işte. . .O amcalar ki bir cinsi hep bi kirli sakallı olur ,kısa boylucadır.Ya da hali vakti yerinde olan bi cinsi vardır.Görüntüsü iyi, gözleri çakmak çakmak,kimi zaman deli deli bakar.Bi de lider ruhlu amcalar vardır, herkesin oturma planını yaparlar.''Sen kalk abicim şuraya geç bayan oraya otursun!'' der, bayana yer verilir.
Kirli sakallı amcalar önce bi tip bakar ,bayan yanına oturmaz onlar. Otobüste kimse oturmasın benim yanıma herkes onu beklesin o yine de oturmaz.Bi gergin ortam yaratır gerilir kendisi.Bi garip düşünür o cins hiç anlamam.Sanki bi ceyarlık yapacam!Otur be adam ne var beni yicen mi!Bi de onların kimisi bi zamnlar bu işten nasibini almış kısımdır.O yüzden daha temkinlidir.Hiç çaresi yoksa oturabilirmiyim diye sanki yüzüne heran vurcakmışım gibi bakar.

Hali vakti yerinde görünen çakmak bakışlı amcalar yer veren amcalar olarak litaratürde yerini alır.''Geç kızım sen otur.'' der o kalabalıktan güç bela sıyrılır oturursunuz .Senin yanın boşalnca o da öylece geçer oturur.Sabrı bi yere kadar amcalardır aynı zamanda. Birine yer verip ikincisine vermez.

Herkesin oturma planını yapan amcalar herkes oturmadan oturmaz.Bi organizasyon yapmadan edemez.Muavine içli içli bakar otobüsteyse, yok metrobüsse gözü ya şför koltuğundadır ya da gişe görevlisinde:p organize etmeden yapamaz.Herkesi boy sırasına göre oturttuktan sonra duraaına gelmiş bulunur,iner.Bi de bi vukaat sırasında inecek olursa sorunlu ve sorunsuz olarak alt başlıklara da bölünür,ama o çok daha derin bi analiz.Sorunluysa duraktan inmez asaabi olur sorunsuzsa peki arkadaş der iner,özetini yapabiliriz.


İşte böyle..Ama en merak edilen şudur: ya oturmaz teyzelerle oturtmaz oturmaz amcalar karşılaşırsa!??ozaman n'olurrrr????. . .

1 yorum:

direnk dedi ki...

yuh bana taa 10 gün sonra görmüşüm güzelim yazını.. ayrıca, herkesin yerini ayarlamadan rahat edemeyen insan tipini unutmuştum cidden :D

Yorum Gönder