.

I ♥ Istanbul!

Herkese merhaba!! Dün FIBA 2010 final heyecanından açıkçası pazar postumu yayınlayamadım ve "pazar bahanelerim" artıyor farkındayım. Hatta bundan içten içe zevk alıyor bile olabilirim, çünkü geçirdiğim pazarların neşesi ve heyecanı artıyor kimi zaman.Tabi kimi istisnaları kendi içimde saklamayı uygun görüyorum:) Yine de pazar yazılarının benim için farklı bi yeri var, tabi "pazar bahaneleri" olmaya yüz tutmuş bi yönü de!


Direncanım en sonunda geldi, benim hasta olmam iğne ve ilaçlarıma rağmen bu olayın yanında çokça arka planda kaldı. Zira her geldiğinde benim hasta oluşum seneryosunu artık değiştirmenin zamanı geldi. Birlikte tam tamına ilk tanıştığımız yıl birbirimize verdiğimiz bi sözü yerine getirmek için burda. 
Tam tamına 5 yıl sonra 8 kişi arasında verilen bu sözü üç kişi olarak tutmuş olsak da kayda değer bir azim, ve unutulamaz bir deneyim. Doslarım..çokları 5 yıl sonra FIBA 2010 un türkiye de yapılacağını bilmezken, biz bir şekilde Kıbrıs yıllarımızda bundan haberdar olmuş ve kararımızı vermiştik.


kusura bakmayın ama ordaki NY ben oluyorum esasen,


Geçtiğimiz cumartesi tam ramazan sonrası tatiline denk gelince taksimin yoğunluğunu hayal edebilirsiniz. Her mekan, her ara sokak, her delik insanla doluydu. Ben daha ziyade gündüz sakinliğinde bi istiklal hayal ediyorum çoğu zaman. Yine de naz da yeni geldiği için birlikte tünelin yolunu tuttuk ve yakın zamanda mutlaka blogumda yer ayıracağım "Nayah" ın mekanlarının ve o akşamki konser organizasyonlarının reklamını yapmak amacıyla verdikleri sokak konserine denk geldik. Gayet güzel,kocaman bir orkestra, gülen,esprili,neşeli tipte bir sürü adam bir araya gelmiş, tünel de festival havasındaydılar. Sokak sanatçılarının şu sıralar kendilerini aştıklarını da düşünürsek, sonbahar gelirken istanbul gittikçe canlanıyor, sokak gittikçe daha çok hayat buluyor. İşte size o mini konserden ve hoşuma giden bi gruptan küçük birer parça..
Pazarın şarkısı, jazz dan blues dan, chillout tan lounge dan uzak..


http://fizy.com/#s/1mhsha


Ve fiba postu için tık tık.


**hafta ortasında benim neşem gelmiş olucak:)
öptüm'n

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

gelen giden olur