.

ben hep hoşgelirim

 
Herkese merhabalar!!Dans etmenin farklı bir tınısı olduğunu söylemiş miydim?En sonunda şeytanın bacağını kıraraktan tangomu yüzler (rakamla 1000 ler ) izledi, sevdi, ''show tango wuhuuu'' dedi. Aşağılara bi yerlere iliştirmek isterdim ama yakınımdan birileri tarafından çekilmiş bir videosu yok. Yine de buraya tık tık :)

Dansımı ettikten hemen sonra pılımı pırtımı toparlayıp, hadi görüşürüzlerle soluğu otogarda aldım.(bir kucak dolusu sevgi de oturan göbek e gitsin) Bu arada, seyehatlerinizde otobüsü tercih ettiğiniz zamanlarda Ulusoy un online bilet sayfasına kısa aralıklarla bakarak olun derim. Zira ben sürekli sayfa yenilerken biletimi şans eseri 14 liraya alabilmiş bir sonraki sayfa yenilememde biletin, 53 liraya çıktığını görmüş bir yolcuydum!!Yolculuklarda eğer yalnızsam, üç beş sayfalık herhangi bir okuma sonrası yol 567 saat olsa bile, uyuyup uyanmayan bir insan olduğumdan ''uyudum uyandım'' şeklinde oldu ve kahvaltıya odtüdeydim.

Tatile Ankara ya gitmemin en büyük nedeni direncanımı ve lise arkadaşlarımdan nadide olanını görmek içindi:) yoksa hali hazırda Ankara benim için % 90 odtü % 10 diren in üç oda bi salon evinden ibaret.Uzun aralıklardan sonra görülen arkadaşların sohpeti ve birlikte geçirilen zamanın pek ayrı bi tadı oluyor tabi.Ankara benim için o sohpet muhabbet demek aynı zamanda.Nereye gidilir napılır hiç bilmiyorum ama kimi zaman bir odtü öğrencisi bile olabiliyorum, gelin bana sorun:)

Ankara da ne mi yaptım?

''bütün gün bir sandalyede oturup zorunlu haller -ki onlar; yemek yemek, dans etmek, içeceğimi tazelemek ve Devrim e gitmek- dışında yerimden kalkmadım, dans ettim, eğlendim, çalan müzikle clubber olmanın dibine vurdum, serdar konserine gitmedim, uyudum, tembellik ettim, bütün bir gün bi plastik bardakla eğlendim, pis yedili oynadım, yine batak oynayamadım, şarap içtim(!), can olduğum insanlara yenilerini ekledim ve geldim..''

 

Başkent te önemli şahsiyetlerle anı fotoğrafları çekilmedi değil.Ankara soğuğunda Devrim semalarında  yayılırken,gezerken..(soldan sağa; direnkknerid, daçe der ki, special n')

Üçlü buluşmanın, piyasanın altında(rakamla 3) biraların alınması, üç diyerek çekilen fotoğraflarımızı ve olay detaylarını  ise ''ankara anıları'' ma saklıyorum..(üç demişken bu paragraf kadıköy şubeme ithaf edilmiştir.)


Yine de İstanbul hep farklı okurum. İnsan neden farklı şehirlere, farklı yerlere gözlerini diker hiç anlamıyorum.Boğaz ı görüp, iyi ki döndüm demenin de farklı bir tınısı var.Benim planlarım o yüzden gidip sonradan dönmek üzerine kurulu. Buranın veremeyecek hiç birşeyi yok.

Buraya geldikten sonra da, son gaz İstanbul'la özlem giderdim ve nerde ne var arayışına girdim hemen. Heyecanlanmaya devam edebiliriz çünkü; Gotan Project in tarihi çoktan belli oldu.Tarihler 23 Haziran ı gösterdiğinde İstanbul dan ünlü tango melodileri yükseliyor olacak. 


 Tabi farkedilmesi gereken bir başka küçük şeyse benim sınavlarım yaklaştıkça yazma eğilimimimin artması ve de daha da başka şeylere yöneliyor olmam.. bu konuda konuşmak istemiyorum, gerçekten..


günün şarkısı peşimi bırakmayan o şarkı olsun..
Kendinize dikkat edin!


 öptüm'n

2 yorum:

did dedi ki...

Sertap konserinde seni sordum, Ankara'da olduğunu söylediler. Tam ben geldiğimde sen gitmişsin hatun! =) Ankara'da eski -ve yeni- dostlarla geçen günlerin hazzı başka da bi nasip olamadı seninle bu sene konserlerde kopmak =/
Neyse, eğlencemiz bol olsun güzellik !

special n dedi ki...

Ayrı sohpetlerde başka şeylerin heycanını yaşayıp onlara koparız!Hem bissürü konser festival bizi bekler:)) tabi gidebilene:)

Yorum Gönder